دامنه و هاست فونداسیون سایت شماست !

بیایید فرض کنیم می خواهیم ساختمانی بنا کنیم ، فونداسیون یا پی آن اولین و در عین حال مهمترین مرحله کار است . تمام وزن ساختمان از اسکلت به ستونها و از ستونها به فونداسیون منتقل می شود . تحمل وزن ساختمان توسط زمین چیزی است که مهندسین ناظر باید از آن اطمینان حاصل کنند .

ساخت سایت نیز همین گونه است ، هر چقدر طراحی سایت خوب و جذاب باشد و محتوای بی عیب و نقصی هم داشته باشد اما اگر در انتخاب دامنه و هاست دقت کافی به خرج نداده باشیم مانند اینست که پی آن را به خوبی نریخته ایم . هاست مناسب بسته به نوع سایت ما می تواند متفاوت باشد . میزان منابعی که برای یک سایت شخصی مورد نیاز است طبیعتا قابل مقایسه با یک سایت فروشگاهی که از  حجم بالایی از تراکنش های مالی برخوردار است ، نیست . وبنبات با مشاوره در این زمنیه از ابتدای راه همراهتان است .

ویژگی های یک دامنه خوب

نکاتی که در انتخاب هاست باید در نظر گرفت

در وهله اول باید گفت هاست خوب ، هاستی است که متناسب با نوع کسب و کاری که در صدد راه اندازی وبسایت برای آن هستیم انتخاب شود . علاوه بر این نکاتی کلی نیز وجود دارند که ما را در انتخاب هاست خوب راهنمایی می کنند یکی از آنها بررسی میزان اعتبار شرکتی است که قصد خرید هاست از آنجا را داریم . یک پشتیبانی متعهدانه و بیست و چهار ساعته یکی از معیارهاییست که به اعتبار شرکت می افزاید . همچنین بررسی سایتهای میزبانی که از امکانات شرکت مورد نظر استفاده می کنند نیز مهم است . بعد از اطمینان در این زمینه نوبت به بررسی امکانات هاستی که قصد خرید آن را داریم می رسد به عنوان مثال میزان ترافیکی که در اختیارمان قرار می دهد چقدر است ، سرعت ، محل میزبانی و … نیز نباید نادیده گرفته شوند .